понедельник, 27 апреля 2020 г.

Петро Ілліч Чайковський

Петро Ілліч Чайковський" - презентація з біографії

Міжнародний день джазу

Міжнародний день джазу відзначається 30 квітня 2020 року ...

Міжнародний день джазу

Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
Флешмоб  джазових музикантів у Кельні на честь першого святкування міжнародного дня джазу в 2012 році
Міжнародний день джазу — щорічна подія, організована ЮНЕСКО, щоб відзначити «підвищення ступеня інформованості міжнародної громадськості про джаз як про силу, що сприяє миру, єдності, діалогу і розширенню контактів між людьми».  Святкування проводиться 30 квітня, починаючи з 2012 року.
День був проголошений на Генеральній конференції ЮНЕСКО в листопаді 2011 року. Перший щорічний Міжнародний день джазу у Парижі відкрили Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова і посол доброї волі ЮНЕСКО Хербі Хенкок.

Рафаель Сабатіні

Рафаель Сабатіні

Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
Рафаель Сабатіні
Rafael Sabatini
Portrait of Rafael Sabatini.jpg
Народився29 квітня 1875
ЄзіІталія
Помер13 лютого 1950 (74 роки)
АдельбоденШвейцарія
Громадянство
(підданство)
Flag of the United Kingdom.svg Велика Британія
Flag of Italy.svg Італія
Flag of the United Kingdom.svg Сполучене Королівство
Flag of Italy (1861–1946).svg Королівство Італія
Діяльністьписьменник
Мова творіванглійська
Жанрпригодницький роман
Magnum opus«Одіссея капітана Блада»

CMNS: Рафаель Сабатіні на Вікісховищі

Рафаель Сабатіні
 (Rafael Sabatini) (29 квітня 1875, Єзі, Італія — 13 лютого 1950, Адельбоден, Швейцарія) — всесвітньо відомий англомовний письменник італійського і англійського походження.

Життєпис

Народився 29 квітня 1875 року в італійському містечку Єзі (Jesi), біля Анкони на Адріатичному узбережжі. Його батько, італієць Вінченцо Сабатіні, і мати Анна Траффорд, родом з-під Ліверпуля, були відомими у свій час оперними співаками. Вони зустрілися на гастролях на Філіппінах. Після народження сина вони продовжували виступати і, вирішивши, що гастрольне життя не для дитини, відправили маленького Рафаеля до Англії, до батьків Анни, які мешкали в селі біля Ліверпуля. Уже тоді він пристрастився до книг і згодом говорив, що почав писати англійською тому, що найкращі оповідання прочитав саме англійською мовою.
Незабаром батьки Рафаеля завершили артистичну кар'єру і стали викладати спів, відкривши в Порто свою першу школу (згодом Вінченцо Сабатіні досяг чималих успіхів у навчанні майбутніх співаків, а король Португалії дав йому лицарське звання). І хлопчик, якому тоді було близько семи років, переїхав до батьків; там же в Португалії він навчався в католицькій школі, і до італійської й англійської мов, якими він володів з раннього дитинства, додалася португальська. Через кілька років родина Сабатіні повернулася до Італії й оселилася в Мілані, а Рафаеля відправили вчитися у Швейцарію, де він вивчив французьку і німецьку мови. Перша його проба пера була саме французькою мовою, у швейцарській школі. Рафаель продовжував читати, захопився історичними творами, серед його улюблених авторів були ШекспірДюмаМандзоніЖуль ВернВальтер Скотт. Особливо йому полюбилися книги американського історика Вільяма Прескотта, автора «Історії завоювання Мексики» і «Історії завоювання Перу».
У віці 17 років Рафаель Сабатіні покинув школу, і його батько, вважаючи, що вільне володіння п'ятьма мовами допоможе синові зробити кар'єру комерсанта, відправив його до Англії. В 1892 році він прибув у Ліверпуль і кілька років працював перекладачем. У середині 1890-х років Рафаель Сабатіні почав писати, а в 1899 році вже зумів зацікавити своїми оповіданнями головні англійські журнали. У 1901 році він отримав контракт на роман, не написавши ще жодного. В 1904 році вийшла його перша книга. У 1905 році, після виходу другої, він відмовився від комерційної кар'єри й цілком присвятив себе літературі — щороку писав повість чи роман, не рахуючи оповідань. У тому ж році він одружився з дочкою успішного ліверпульського комерсанта і переїхав до Лондона. У 1910-ті роки письменник видав зокрема такі книги, як «Суд герцога» (1912), «Прапор Бика» (1915), «Морський яструб» (1915), два томи «Капризів Кліо» («Ночі історії») (1917, 1919). В роки Першої Світової війни Сабатіні став англійським підданим і працював перекладачем в британській розвідці.
В 1921 році Рафаеля Сабатіні мав уже чверть століття літературного стажу, але саме тоді до письменника прийшов успіх — з виходом в Англії, а пізніше в США, роману «Скарамуш», який розповідає про часи Французької революції. Книга стала міжнародним бестселером. Ще більший успіх мав його роман «Одісея капітана Блада». Взявши за основу окремі факти біографії знаменитого англійського пірата Генрі Моргана, письменник створив чарівний образ корсара-джентльмена, далекого від злості, корисливості, несправедливості. Видавці взялися перевидавати його більш ранні книги, за його творами ставили п'єси. А в 1935 році «Одіссея капітана Блада» була екранізована видатним американським режисером Майклом Кертіцем, головні ролі у фільмі зіграли зірки Голівуду Еррол Флінн і Олівія де Хевіленд. До середини 1920-х років Сабатіні став досить забезпеченим письменником. Однак у 1927 році письменника підстерігала трагедія — в автокатастрофі загинув його єдиний син, Сабатіні впав у депресію, а ще через кілька років вони з дружиною розлучилися. Однак поступово життя виправилося, письменник купив будинок зі ставком у тихому містечку на кордоні Англії й Уельсу, щоб займатися улюбленою риболовлею, де він і мав намір прожити решту життя. Але в 1935 році Сабатіні знову одружився. Разом із дружиною він кожен січень, за винятком років війни, катався на лижах у Швейцарії, в Адельбодені. Сабатіні продовжував писати, віддаючи перевагу оповіданням, і в 1930-ті роки з'явилися дві книги про капітана Блада, ще один том «Капризів Кліо». В роки Другої Світової війни в Сабатіні почалися проблеми зі здоров'ям, він став менше писати; його останній роман «Гравець» з'явився в 1949 році. А остання книга письменника — збірка оповідань «Турбулентні історії» (Turbulent Tales) — вийшла в 1950 році.
Взимку 1950 року Сабатіні, незважаючи на хворобу, відправився, як завжди, у Швейцарію. Але майже весь час він проводив у ліжку. І 13 лютого 1950 року помер і був похований в Адельбодені.

Твори

  • Суд герцога (1912)
  • Прапор Бика (1915)
  • Морський яструб (1915)
  • Скарамуш (Scaramouche) (1921)
  • Одіссея капітана Блада (Captain Blood) (1922), 1959 переклад українською мовою П. Мовчана
  • Хроніки капітана Блада (The Chronicles of Captain Blood) (1931)
  • Фортуна капітана Блада (The Fortunes of Captain Blood) (1936) 2015 переклад українською мовою А. Санченка

Образ у літературі

  • Дитячі роки Рафаеля описані в книзі для дітей «Андрій Кокотюха про Луї Буссенара, Томаса Майна Ріда, Миколу Миклухо-Маклая, Рафаеля Сабатіні, Роберта Луїса Стівенсона» / А. Кокотюха; художник М. Німенко. — Київ : Грані-Т, 2008. — 88 с. : ілюстр. ; 20 см. — Серія «Життя видатних дітей». — 3000 примірників — ISBN 978-966-465-126-1 (в оправі)Клуб Любителей АудиоКниг > Сабатини Рафаэль

Міжнародній день танцю

Міжнародний день танцю відзначається 29 квітня 2020 року ...

Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера.Презентація з теми "Вплив творчості Жана Жоржа Новера на розвиток ...
Жан Жорж Новер (фр. Jean-Georges Noverre) (29 квітня 1727, Париж — 19 жовтня 1810, Сен-Жермен-ан-Ле) - французький балетмейстер, учень балетмейстера Л. Дюпре, реформатор і теоретик хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету». Виступав як танцівник і очолював балетну трупу в театрі «Друрі-Лейн» у Лондоні.Теребовлянське вище училище культури - Хореографія
Новер розробив принципи героїчного балету і балету-трагедії. У 1759 вийшла його знаменита праця «Листи про танець і балетах», де Новер обґрунтував принципи балету-п'єси, які втілюються засобами дієвої пантоміми і танцю в співдружності композитора, хореографа і художника.
Народний художній колектив України ансамбль танцю «Подолянчик ...
Цього дня весь танцюючий світ відзначатиме своє професійне свято - театри опери і балету, сучасні танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального і народного танцю та інші, як професійні, так і самодіяльні артисти

.День танцю у Sky Park 10-08-2016 - Афіша Хмельницького - moemisto.ua.

календар знаменних та пам'ятних дат

ТРАВЕНЬ
3 День Сонця
7 180 років від дня народження російського композитора Петра Ілліча Чайковського (1840 – 1893)
8 День пам’яті та примирення
9 День перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні (День Перемоги)
 160 років від дня народження англійського казкаря, драматурга Джеймса Метью
Баррі (1860 – 1937)
 100 років від дня народження англійського прозаїка Річарда Джорджа Адамса
(1920 -02016)
10 День Матері
15 Міжнародний день родини
 755 років від дня народження італійського поета Данте Аліг’єрі (1265 – 1321)
16 День Європи
 День науки в Україні
 125 років від дня народження українського поета Тодося Степановича Осьмачки
(1895 -1962)
 110 років від дня народження російської поетеси Ольги Федорівни Бергольц
(1910 – 1975)
 День пам’яті жертв політичних репресій
18 Міжнародний день музеїв
 День боротьби за права кримськотатарського народу
 День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу (1944)
 120 років від дня народження українського поета Юрія Івановича Липи (1900-
1944)
21 День вишиванки
22 Міжнародний день біологічного різноманіття
 180 років від дня народження українського драматурга Марка Лукича Кропивницького (1840 – 1910)
 75 років від дня народження українського поета-пісняра, драматурга Юрія Євгеновича Рибчинського (1945)
24 День слов’янської писемності і культури
 190 років від дня народження російського живописця-пейзажиста Олексія Кіндратовича Саврасова (1830 - 1897)
 115 років від дня народження російського письменника Михайла Олександровича Шолохова (1905 - 1984)
9
 80 років від дня народження російсько – американського поета, есеїста, лауреата
Нобелівської премії (1987) Йосипа Олександровича Бродського (1940 – 1996)
25 День зниклих безвісти дітей
 85 років від дня народження українського прозаїка Юрія Феодосійовича Ярмиша
(1935 – 2013)
 65 років від дня народження української письменниці Любові Петрівни Пономаренко (1955)
28 280 років від дня народження російського скульптора Федота Івановича Шубіна
(1740 –1805)
29 Міжнародний день миротворців ООН
 Європейський день сусідів
30 День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження в Україні
31 Всесвітній день без тютюну
ЧЕРВЕНЬ
1 Міжнародний день захисту дітей
 Всесвітній день батьків
 Всесвітній день молока
4 Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії
 5 Всесвітній день охорони навколишнього середовища
6 145 років від дня народження німецького письменника Томаса Манна (1875 – 1955)
7 Трійця
8 390 років Переяславської угоди (1630), укладеної між польським гетьманом С.
Конецпольським і українською козацькою старшиною
 165 років від дня народження української письменниці, громадської діячки Наталії Кобринської (1855 – 1920)
9 Міжнародний день друзів
12 Всесвітній день боротьби проти застосування дитячої праці
14 Всесвітній день донора крові
19 Всесвітній день дитячого футболу
21 Міжнародний день батька
 110 років від дня народження російського поета Олександра Трифоновича Твардовського (1910 – 1971)
 85 років від дня народження французької письменниці Франсуази Саган (1935 –
2004)
22 День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
23 Міжнародний олімпійський день
26 Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їхнім
незаконним розповсюдженням
10
28 День Конституції України
 День молодіжних та дитячих громадських організацій
 День молоді в Україні
29 120 років від дня народження французького прозаїка Антуана де Сент-Екзюпері
(1900 – 1944)

план роботи з 27.04


Додаток № 1 до наказу №
від 18 березня 2020 року
ЗАТВЕРДЖУЮ
«____» _________________2020 р.
Директор __________ Л.М.Свиридов
План роботи та самоосвіти бібліотекаря  школи та керівника національно – патріотичного гуртка «Джура»  Тарчинської Тетяни Анатоліївни   на період карантину
№ п/п
Дата
Зміст роботи
Форма проведення
Результат
1
27.04
1. Складання плану роботи та самоосвіти на період карантину
2. Он-лайн заняття на тему: Рухи зі зміною положення тіла. Утримання рівноваги. Техніка бігу по пересіченій місцевості. Стрибки у довжину, висоту з розбігу, потрійний стрибок.


Дистанційно https://www.google.com/search?q=

2
28.04
1.Підготовка до он-лайн заняття на тему: Метання м’яча, гранати з розбігу, штовхання ядра; вправи для розвитку та зміцнення ліктьового, плечового суглобів.
 2. Віртуальна тематична виставка «День довкілля»    
Дистанційно http://sport.mdu.edu.ua/fks/wp-content/uploads/2019/01/
тематична виставка
3
29.04
Міжнародній день танцю
1. Віртуальна ілюстративна виставка до145 років від дня народження англійського прозаїка, автора історикопригодницьких книг Рафаеля Сабатіні (1875 – 7950)
2. Самоосвітня робота в мережі Інтернет



4
30.04
 Міжнародний день джазу
 1. Ознайомлення з планом роботи  на травень  місяць, коригування 
місячного плану роботи бібліотекаря.
2. Підготовка віртуальної виставки до Міжнароднього дня музеїв (18 травня)

Дистанційно


віртуальна виставка
5
04.05
1.Рекомендації для  джурівців з гімнастики. Вправи без предметів: стійки, перекиди, перекочування, перевороти. Акробатичні вправи . Лазіння по канату (голоблі).
2. Самоосвітня робота в мережі Інтернет
Дистанційно
https://studfile.net/preview/5643495/page:17/ http://body.com.ua/uk/exercise/rope-climb

6
05.05
1.Інтернет – ознайомлення гуртківців з особливостями фізичної підготовки дівчат.
Вправи на колодах різної висоти з навантаженням. Легкоатлетичні вправи максимального навантаження.
2.Самоосвітня робота в мережі Інтернет

Дистанційно
https://www.google.com/search?q=

7
06.05
 1. Підготовка віртуальної  виставки до Всесвітнього дня боротьби проти тютюну
2 «Що ми знаємо про країни Європейського Союзу?». Підготовка он- лайн матеріалів до дня Європи 


матеріали на блозі шкільної біліотеки
8
07.05
1.  180 років від дня народження російського композитора Петра Ілліча Чайковського (1840 – 1893) (онлайн виставка)
2. Підготовка он- лайн матеріалу до всесвітнього дня Перемоги  
Дистанційно

матеріали на блозі шкільної біліотеки
9
08.05
1. Поповнення блогу бібліотекаря матеріалами до дня Червоного Хреста.
2.Самоосвітня робота в мережі Інтернет
Дистанційно

Оновлення сторінки блогу


день пам'яті та примирення та день перемоги

До Дня пам'яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій ...

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей. Війна для України почалася 1 вересня 1939 р. із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Цього дня німецька військова авіація бомбардувала Львів та інші міста. Від 17 вересня учасником Другої світової війни на боці Німеччини став Радянський Союз
.Привітання до Дня пам'яті і примирення та Дня Перемоги голови ...
День пам’яті та примирення та День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Вона скінчилася і найважливішим її підсумком має бути не перемога, а мир.
Урочистий захід до Дня пам'яті та примирення та Дня Перемоги
Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі – демографічні, які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб.
Анонси подій - Дніпровська районна в місті Києві державна ...
Трагедія Українського народу в роки Другої світової полягала в тому, що на час початку війни він був розділений між кількома державами. Українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За панування над Україною воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя. Кожна сторона протистояння намагалася продемонструвати на наших землях прихильність до українства. Однак єдиним справді українським суб’єктом у роки війни був визвольний рух – передовсім, Українська повстанська армія.
Новини - Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт ...
У Другій світовій війні Україні випала героїчна і разом з тим трагічна роль. Єднання суспільства навколо усвідомлення цієї істини й надалі сприятиме ефективному протистоянню зовнішнім викликам та загрозам.
Попри державну політику", - палац культури "Корабельний" запрошує ...
Сьогодні Україна, як і у роки Другої світової війни є епіцентром протистояння агресору. Україна є важливим чинником європейської безпеки у протистоянні російській агресії.
Український інститут національної пам’яті звертається з проханням до українців цими днями доповнити одяг червоним маком – символом пам’яті. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Рекомендується виготовляти стилізовані червоні маки з паперу або тканини та розміщувати на одязі на лівій стороні грудей, якомога ближче до серця.  
До дня перемоги над нацизмом у столиці відбудеться молебень за мир ...
Окремо наголошуємо на важливості неухильного дотримання норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та неприпустимості використання комуністичної символіки під виглядом «прапора Перемоги», а також георгіївських стрічок.Дни памяти, примирения и День Победы в Киеве (ПРОГРАММА)
Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, стаття 173-3, публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією стрічки або предметів, що містять її зображення.

Гетьманські столиці України

 http://www.myshared.ru/slide/1313434/